top of page

 

 

 

 

 

 

1. Vispārējie noteikumi

1.1. Spēlē drīkst izmantot tikai mīkstinātus ieročus (turpmāk – MI) – ieročus, kas ir izgatavoti no izturīga un lokana plastmasas serdeņa, ko aptver biezs viegla un izturīga elastīga putupolimēra (turpmāk - EP) apvalks, kas ir pārklāts ar nokrāsotu elastīgu pārklājumu.

1.2. Visi ieroči pirms spēles tiek pārbaudīti, tos ir atļauts izmantot spēlē, ja uz tiem tiek uzlīmēts pielaides čips. Ja ierocim tiek konstatēts bojājums, kas ietekmē tā drošumu un estētiku, šādu ieroci spēlē izmantot nedrīkst.

 

2. Vispārējās prasības

2.1. Visiem spēlē izmantojamiem MI ir jābūt izgatavotiem kārtīgi un estētiski. (Nekādas kanalizācijas caurules! Nekādu mīksto mantiņu!)

2.2. MI cīņas daļai ir jābūt pilnībā mīkstinātai ar EP.

 

2.3. MI cietība jebkurā cīņas daļas vietā nedrīkst pārsniegt 30a pēc Šora. Uz inerces ieroču kātiem, vairogu malām un virsmas EP cietība nedrīkst pārsniegt 40a pēc Šora.

2.4. Jebkurā ieroču cīņas daļā iekšējā karkasa cietās detaļas nedrīkst būt skaidri sataustāmas, uzspiežot uz MI virsmas.

2.5. Ieroča svars nedrīkst pārsniegt 800 gramus uz metru.

2.6. Ieroča kopsvars nedrīkst pārsniegt 2000 gramus.

 

3. Ieroči ar asmeni

3.1. Asmenim jābūt lokanam un izturīgam, tam ir jāiztur spēcīga izliekšana (līdz 45 grādiem vai 30 cm uz metru) bez serdeņa iesprāgšanas un jāspēj patstāvīgi atliekties atpakaļ sākotnējā stāvoklī.

3.2. EP apvalkam ieroča ciršanai paredzētajā daļā (griezējmalās) ir jābūt vismaz 15 mm biezam. Asmens daļās, kas nav paredzētas ciršanai (asmens plaknēs) EP slānim ir jābūt vismaz 5 mm biezam.

3.3. Ieroča gardai (rokas aizsargam) ir jābūt elastīgai (jāliecas, ja uz to uzspiež, un jāatliecas atpakaļ sākotnējā stāvoklī pēc atbrīvošanās no slodzes).

3.4. Ieroča kopējais garums nedrīkst pārsniegt 2 metrus.

 

4. Inerces ieroči un cērtamieroči ar kātu

4.1. Inerces ieroču kātiem ir jāizmanto mazāk lokani serdeņi, kā asmeņiem.

4.2. EP apvalkam inerces ieroča trieciena daļā (cirvju asmeņu griezējmalās, milnu sitamajās daļās utt.) ir jābūt vismaz 20 mm biezam. Ieroča cīņas daļās, kas nav paredzētas sišanai (cirvju asmeņu plaknes utt.) EP spānim ir jābūt vismaz 5 mm biezam.

4.3. Aizsargslāņa biezumam uz cirvju, alerbardu un citu sitamo un cērtamieroču kātiem ir jābūt vismaz 10 mm. Kāta cietais karkass nedrīkst būt sataustāms cauri aizsargslānim.

4.4. Cērtamieroča kopējais garums nedrīkst pārsniegt 2,5 metrus.

4.5. Inerces ieroča cērtamās daļās nedrīkst rotēt vai kustēties uz kāta.

4.6. Dažādām inerces ieroču ķēžu modifikācijām - rīta zvaigznēm, spriguļiem utt., arī ķēdēm jābūt mīkstinātām. Šāda veida ieročiem ir paaugstinātas prasības pret cērtamās daļas vieglumu un mīkstumu.

 

5. Šķēpi

5.1. Šķēpa smailes diametram ir jābūt vismaz 5 cm. EP slānim smailē ir jābūt vismaz 3 mm. Uzgalim ir jābūt izveidotam tā, lai pat spēcīgu dūrienu gadījumā tā smaile nenoliektos uz sāniem, bet saspiestos, un pēc atbrīvošanās no slodzes atgrieztos atpakaļ sākotnējā stāvoklī.

5.2. Šķēpa kātam ir jābūt pārklātam ar vismaz 5 mm biezu EP slāni vismaz 100 cm garumā, ieskaitot uzgaļa garumu.

5.3. Šķēpa kopējais garums nedrīkst pārsniegt 3,5 metrus.

5.4. Šķēpa kāts nedrīkst stipri liekties sava un uzgaļa svara dēļ.

 

6. Metamie ieroči

6.1. Visiem metamajiem ieročiem ir jābūt pēc iespējas viegliem un mīkstiem. Vienlaikus, metot līdz 5 m distancē, tiem ir pārliecinoši jātrāpa stāvoša cilvēka figūrai.

6.2. Metamajiem ieročiem nedrīkst būt no CIETA materiāla izgatavots serdenis.

 

7. Vairogi

7.1. Vairogiem ir jābūt viegliem un izturīgiem – cietā pamatne tiek izgatavota no finiera (līdz 8 mm), un plastmasas. Vairoga iekšpusē nedrīkst būt redzamas un sataustāmas skrūves un cita veida stiprinājumi, kas var izraisīt traumu vai bojāt ieroci.

7.2. Spēlē ir atļauts izmantot tikai pilnībā mīkstinātus vairogus – jāmīkstina ir gan priekšpuse, gan malas, gan umbons, ja tāds ir. Vairoga iekšpuse var nebūt mīkstināta.

7.3. Vairoga malu mīkstinājuma slānim ir jābūt vismaz 2 cm biezam. Vienlaikus, pat STIPRI ar pirkstu uzspiežot uz vairoga malas, nedrīkst būt sataustāms vairoga cietais karkass.

7.4. Vairoga priekšpuses mīkstinājuma slānim ir jābūt vismaz 8 mm biezam.

7.5. Umbonam ir jābūt pilnībā mīkstam – izgatavotam no EP vai dobam, no mīkstas gumijas.

7.6. Vairoga masa nedrīkst būt lielāka par 6 kg uz 1 m2
 vairoga aizsargvirsmas.

7.7. Vairoga maksimālais garums nedrīkst pārsniegt 150 cm, maksimālais platums – 80 cm.

 

8. Loki un arbaleti

8.1. Spēlē drīkst izmantot lokus ar uzvilkuma spēku līdz 14 kg (31 mārciņa). Pārbaudot loks tiks atvilkts visā bultas garumā, līdz uzgaļa mīkstinājumam. Stiegras uzvilkuna ierobežotāji pārbaudes laikā netiks ņemti vērā. Stiegras garumu mainīt ir aizliegts. Loki, kuru bultu garums līdz uzgaļa mīkstinājumam būs garāks par 75 cm, tiks pārbaudīti īpaši rūpīgi.

 

8.2. Spēlē drīkst izmantot arbaletus ar uzvilkuma spēku līdz 18 kg (39 mārciņas) ar stiegras gājienu līdz 25 cm.

8.3. Netiek pielaisti sporta loki un bloka loki un bloka arbaleti.

 

8.4. Loku un arbaletu bultu kātiem ir jābūt taisniem un šķērsgriezumā apaļiem, bez skabargām, plaisām, robiem un cita veida bojājumiem. Atļauts izmantot koka kātus ar vismaz 8 mm diametru un stikla šķiedras kātus ar vismaz 6,7 mm diametru. Bultām jābūt estētiskām un ar izturīgu „apspalvojumu” bez asām malām, jāsver ne vairāk kā 67 gramus. Loku (bet ne arbaletu) bultām jābūt ar trīsdaļīgu (vai vairāk) apspalvojumu.

8.5. Bultu uzgaļiem ir jābūt estētiskiem, mīkstiem, EP slāņa biezumam jābūt vismaz 5 cm, ieliekamajam atsvaram kāta galā jābūt vismaz 20 mm lielam, mīkstinājuma slāņiem virs atsvara jābūt vismaz 25 mm, ar 9-19a cietību pēc Šora.

 

8.6. Pat stipri ar pirkstu uzspiežot uz bultas uzgaļa, nedrīkst būt sataustāms bultas kāts vai atsvars. Ja rodas šaubas par kāta vai bultas uzgaļa izturību, var tikt veikti testa šāvieni. Bultu var arī izjaukt, lai iepazītos ar tās konstrukciju.

 

9. Ieroču labošana

9.1. 1 ieroču vai bruņu hits tiek labots 5 minūtes, veicot loģisku atspēli.

9.2. Lai uzlabotu bruņu kvalitāti, nepieciešami resursi – dzelzs. Bruņas var labot un uzlabot kalēji un ieroču meistari.

 

Noteikumi par tuvciņu ieroču pielaišanu

             LARP

 

Goddess of

                  Destruction

bottom of page